Strefa wiedzy o fotowoltaice

Globalna produkcja energii z pomocą Instalacji Fotowoltaicznych może osiągnąć 1448 GW w 2024 roku. To średnio około 160 GW nowych źródeł czystej energii rocznie!
Rynek w Polsce rozwija się równie dynamicznie. Właśnie dlatego powstała nasza baza wiedzy. Jeśli zastanawiasz się...
  • W jaki sposób firmy mogą dostosować się do nowych przepisów, zmieniających się potrzeb klientów i innowacji technologicznych?
  • Jak zainstalować systemy fotowoltaiczne szybciej, bezpieczniej i taniej?
  • Jak rozpoznać nieuczciwego dystrybutora? „Nie daj się zwieść niskiej cenie…”

…to jesteś w dobrym miejscu.
Zajrzyj do artykułów poniżej.

Ppoż. wyłącznik bezpieczeństwa w fotowoltaice - zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem

19 września 2020 r. w prawie budowlanym zaszły pewne zmiany. Ich konsekwencje wpływają m.in. na pracę monterów instalacji fotowoltaicznych. Jeśli instalacja fotowoltaiczna ma ponad 6.5 kWp, konieczne jest uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż. Wymóg nie dotyczy budynków o kubaturze mniejszej niż 1000 m3, które nie należą do stref zagrożonych wybuchem. Oprócz podstawowych zabezpieczeń instalacji rzeczoznawca będzie sprawdzał uwzględnienie w projekcie ppoż. wyłączników bezpieczeństwa. Pojawia się pytanie – czy warto oraz które z nich są najbezpieczniejsze?

Przeczytaj, zanim kupisz panele fotowoltaiczne. Jak rozpoznać nieuczciwego dystrybutora?

Z obserwacji krajów, które wykorzystują OZE w dużo większym stopniu niż Polska, możesz dowiedzieć się, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość fotowoltaiki w naszym kraju. Z roku na rok wzrasta świadomość klientów rynku pv. Oczekują oni coraz wyższej jakości instalacji. Już niedługo monterzy korzystający z paneli niskiej jakości mogą zostać niemal całkowicie wyparci przez tych dbających o właściwości swoich produktów. Chcesz mieć pewność, że jesteś w tej drugiej grupie? Przeczytaj ten poradnik do końca.

Trendy w fotowoltaice w 2021 r. - jakie wyzwania stoją przed monterami?

Mimo że sytuacja gospodarcza w Polsce w 2020 r. nie była najlepsza, rynek fotowoltaiczny wciąż rozwijał się dynamicznie, osiągając nowe rekordy. Wszelkie raporty pokazują, że w 2021 r. tempo jego wzrostu przyspieszy jeszcze bardziej. Wraz z nim urosną wymagania klientów i… konkurencja. Na co warto zwrócić uwagę, żeby nie dać się przegonić? Pod jakim znakiem w fotowoltaice minie 2021 r.?

Jak skrócić czas montażu instalacji PV, zapewnić bezpieczeństwo załodze i oszczędzić?

Prawidłowy i bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych to nie lada wyzwanie - są to duże, nie najlżejsze konstrukcje, które równocześnie stosunkowo łatwo zniszczyć. Ten proces jest też czasami ryzykowny dla samej ekipy montującej. Na szczęście już dzięki niewielkiej inwestycji możesz oszczędzić sobie tych wszystkich problemów, które przekładają się na duże koszty i utratę wielu nerwów.